W dniu 23 września 2018 r, zmarł ppłk. rez. dr inż. Marek Bromirski, Absolwent WSOWŁ Zegrze oraz WAT Warszawa, pracownik naukowy WIŁ Zegrze i WAT, wykładowca Politechniki Warszawskiej oraz Ośrodka Szkolenia Instytutu Łączności – PIB.

Doktor Marek Bromirski był w historii działalności Ośrodka Szkolenia IŁ-PIB postacią szczególną.Z powodzeniem można by napisać, że najbardziej zasłużoną.

Posiadał niezwykle rozległą i głęboką wiedzę w szeroko rozumianej dziedzinie telekomunikacji począwszy od technologii radiowych (GSM, UMTS, LTE, TETRA, WiMAX, DMR, WiFi, systemy GNSS, systemy telewizji DVB), poprzez sieci transportowe SDH, PDH, ATM, Sieci NGN i NGA, systemy i protokoły sygnalizacyjne (SS7, SIP, MGCP, SIGTRAN), zagadnienia jakości usług QoS, a kończąc na różnorakich aspektach, protokołach i – jak lubił to określać – „schematach” internetowych (Ethernet, MetroEthernet, LAN, VLAN, protokoły routingu, MPLS, VoIP, VoLTE, VPN,…). 

Był autorem kilkudziesięciu programów szkoleniowych. Na etapie przygotowań działał zawsze bardzo szybko, terminowo i niezawodnie, a w trakcie szkoleń ujmował słuchaczy swą erudycją oraz czytelnością i logicznością przekazu. 

Ostatnim tematem, do którego się przygotowywał, a którego nie udało nam się zrealizować było szkolenie „Komunikacja maszynowa i Internet rzeczy IoT”.

W odpowiedzi na informację, że z powodów budżetowych klient odwołał realizację szkolenia z tej tematyki, na 3 dni przed śmiercią napisał: 

„Wszystko idzie ku lepszemu, nie ma się tedy co przejmować 😉 Serdeczności wciąż z lata przesyłam. M.”

Prosimy o serdeczne wspomnienie jego osoby. 

Cześć JEGO PAMIĘCI. 

Zespół Ośrodka Szkolenia IŁ-PIB
– Sylwester Laskowski
– Kazimierz Kochman
– Elżbieta Grzegrzółka